Home Fotogalerie - Mandaly

Fotogalerie - ukázka-Mandaly

Jak si správně vybrat.

Výběr toho správného obrázku je velice jednoduchý. Použijte svoji intuici a ten, který vás osloví něčím jako první, je pro vás vhodný. Jak se začnete moc rozmýšlet a vkládat logiku, většinou znejistíte a bude se vám špatně rozhodovat. Vaše podvědomí ví, co je pro vás nejlepší. Lidé citliví na energie mohou dát nad obrázek svoje ruce a vnímat, jestli obrázek hřeje, někoho jakoby popichují dlaně a někdy pro vás může zůstat obrázek chladným. Sama to mám vyzkoušené. Obrázek pracuje na úrovni pozitivního programování podvědomí. Proto jej pověste  na nějaké místo, kde bude nejvíce na očích (v kanceláři, doma...), nebo jej položte pod džbán s vodou - vibrace přechází do vody, potravin.., někdo si obrázek přiloží na tělo, nebo ho nosí při sobě, jiný jej má pod polštářem... Poslouchejte svoji intuici, ta vám poradí, co je pro vás správné.

Název obrázku se zobrazí po najetí myší, nebo při otevření obrázku.


Mandaly - automatická kresbaCo je mandala

Mandaly udržují člověka v harmonii a klidu a jsou  pomůckou při cvičení představivosti.Stejným způsobem lze popsat i programové obrázky.V mých  kresbách  jsou vloženy určité informace a záměry, které působí na psychický stav člověka do úrovně podvědomí. Mandala je vlastně jako obraz člověka a centrální bod uvnitř duše, k němuž se všechno vztahuje a odkud zase vše vychází. Taková, která vás při výběru intuitivně přitáhne má energii a její záměr a  myšlenka vás pozitivně ovlivňuje.Vzhledem k jejímu tvaru má silnou energii,který znázoňuje nekonečno.Chvíli se zastavte,dívejte, soustřeďte se na ni a relaxujte a meditujte.


Slovo "mandala"  znamená "kruh - střed". Motivem kruhu je lidstvo fascinováno od nepaměti. Symbol kruhu je vidět ve světě všude,kam se podíváte, ať už ve tvarech, pohybu nebo v čase. Symbolický význam kruhu vyplývá z jeho dokonale pravidelného tvaru, organizovaného kolem pevného bodu. Jako takový představuje ideální jednotu s pevným středem a zároveň i nekonečno a věčnost.


Sám vesmír je mandalou, skládající se z mnoha dalších - mezi nimi je i Země. Vše živé se skládá z buněk, které jsou mandalami. Když vhodíte kámen do vody, vytvoří soustředné kruhy - tedy mandalu. Když uvidíte pařez, jeho letokruhy tvoří mandalu, a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Například v  evropské tradici nalezneme mandaly v řadě gotických katedrál v podobě gotických růžicových oken nebo půdorysu kruhového ornamentu v dlažbě, který znázorňuje cestu k Bohu. Mandala jako symbol se objevuje ve středověku také ve schématech alchymistů a zejména astrologů. V tibetské tradici se klasická buddhistická mandala sestává ze soustředných kruhů, čtverců a dalších symbolů, a představuje jednak obraz světa, ale i lidské nitro a ideál lidské existence stejně tak jako cestu, jak dosáhnout životní harmonie. Proto je mandala jako forma starší než historie člověka, protože je stejně stará jako vesmír sám, jehož hranice není možné zachytit, stejně tak jako počátek či konec kruhu.